5 vecí, ktoré by ste nikdy nemali čistiť jedlou sódou

0 comment 6 views

Jedlá sóda je domáci zázrak, avšak existuje pätica vecí, ktoré by ste radšej mali čistiť inak. Pozrite sa, či nerobíte zásadné chyby pri používaní jedlej sódy, ktorá sa teší čoraz väčšej obľube. Nielen, že je extrémne účinná, ale aj lacná.

Na upratovanie nepotrebujete nutne drahé čistiace prostriedky, ako nás učili naše babičky a mamičky, koniec koncov aj marketing bol takto nastavený. Minimálne rovnako účinné je použitie domácich prostriedkov. Človek by však mal vedieť, ako ich používať, v akom dávkovaní a na čo. Pretože niektoré veci pri nesprávnom použití narobia viac škody ako úžitku. To isté platí s jedlou sódou. Prosím, nečistite týchto päť vecí pomocou obľúbeného domáceho zázraku.

 1. Poháre
  Jedlá sóda je abrazívna, takže dobre pôsobí proti škvrnám. Domáci prostriedok by ste však nemali používať na čistenie hladkého povrchu, ako je sklo. Sklo môže byť potom poškriabané a „mliečne“. Namiesto toho je lepšie použiť konvenčný čistič skla.
 2. Drevený nábytok
  Jedlá sóda má tiež negatívny vplyv na drevo: môže napadnúť tesnenie a ochrannú vrstvu dreva. Namiesto toho použite na čistenie drevených povrchov alebo dreveného nábytku zmes vody a umývacieho prostriedku.
 3. Striebro
  Starožitné strieborné príbory alebo riad by tiež nemali prísť do kontaktu s jedlou sódou. To by mohlo spôsobiť rýchlejšie zmatnenie povrchu a stratu patiny. Prípadne je lepšie striebro vyčistiť špeciálnym čistiacim prostriedkom alebo ich odovzdať odborníkovi.
 4. Koža
  Internetom kolujú rôzne beauty hacky s jedlou sódou. Pleťové masky, peelingy alebo napríklad odličovače s jedlou sódou ako tajnou prísadou. Jedlá sóda však dokáže napadnúť pH pokožky a jej prirodzenú kyslosť. Výsledok: pokožka sa vysuší, popraská a začne svrbieť.
 5. Drsné povrchy
  Jedlá sóda pri čistení zanecháva biely film, ktorý je možné na hladkom povrchu ľahko zotrieť. Akonáhle však hrubý, popraskaný alebo hlboký povrch utrite jedlou sódou, bude veľmi ťažké odstrániť biele zvyšky. Týka sa to napríklad počítačových klávesníc alebo diaľkových ovládačov.

Leave a Comment

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.
More About Me

Newsletter

Top Selling Multipurpose WP Theme

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.

Newsletter

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign