Ako bývajú mladí?

0 comment 7 views

Bývať ako mladí. Aj keď ti na svoje vlastné bývanie len tak nedosiahnu, neznamená to, že si nemôžu vkusne zariadiť byt či dom v prenájme. V posledných rokoch výrazne vzrástol záujem o niektoré štýly bývania, ktoré si mladá generácia zamilovala hlavne pre jednoduchosť, neutralitu a taktiež nadčasovosť. Veď kto by chcel rok čo rok meniť zariadenie domácnosti, že áno?

Trochu toho osobného kúzla
Aj keď idú mladí ľudia väčšinou v zabehnutých koľajniciach nejakého štýlu bývania, nezabúdajú na svoj osobný podpis. Na trošku toho svojho osobného, vlastného kúzla, ktoré im skutočne dodá pocit, že sa nachádza doma. Pri zariaďovaní domácnosti preto myslite aj na to svoje niečo, čo bude predstavovať, akí ste.

Zatiaľ čo v niektorých príbytkoch je týmto podpisom obraz, v inom zase fototapety do spálne zobrazujúce, čo máte najradšej alebo kam by ste sa jedného dňa chceli pozrieť. Možností je však viacero, stačí dať na svoju vlastnú intuíciu a vkus.

Boho štýl sa zapísal do pamäte
Z aktuálnych trendov vo svete štýlov bývania môžeme vypichnúť hlavne boho štýl. Mladí ľudia majú tendenciu byť slobodní, chcú byť slobodní, žiť v príbytku, ktorý ich nijako nezväzuje alebo nijako nelimituje. Vracia sa preto k ére hippies, ktorá sa v boho štýle veľmi premieta.

Domácnosti mladšej generácie sú preto plné prírodných materiálov, taktiež izbových rastlín podporujúcich čistý vzduch v interiéri, taktiež sú plné pestrých, väčšinou mentolových alebo jemne pastelových farieb. Nechýbajú ani makrame, občas nejaké teepee ako vkusný doplnok do rohu miestnosti alebo pohodlné pohovky veľkých rozmerov, lapače snov a zemité odtiene.

Napospol sa však snaží zachovať onen hlavný cieľ tohto štýlu bývania, ktorým je doplnenie pocitu slobody a voľnosti.

Industriálny štýl pre milovníkov veľkých miest
Či už reálne bývate v meste, alebo ste nakoniec dali prednosť menšej dedinke ležiacej pri lese, v oboch prípadoch môžete svoju domácnosť zariadiť do industriálneho štýlu bývania. Aj tento štýl sa dostal mladej generácii doslova pod kožu. Najmä si ho zamilovali tí, ktorí veľké mestá a betónové budovy doslova milujú. Kovy, betón a tehly – to sú totiž materiály, ktoré industriálny štýl definujú.

Možno by vám na prvú dobrú prišlo po vstúpení do industriálnej miestnosti, že sa nachádzate v nejakej starej továrenskej hale. Tehly sú schválne neomietnuté, betónové steny môžu pôsobiť na niekoho príliš chladne, okrem toho v interiéri dominujú kameň, kov alebo drevo. V skutočnosti sa však onedlho začnete na takom mieste cítiť veľmi dobre a príjemne a nebudete sa diviť, že majitelia bývania zvolili práve tento štýl.

Mladí ľudia milujú, že si môžu industriálny štýl trochu prispôsobiť podľa ich samotných. Je takou ukážkou toho, že sa jedná o ich prvé dospelé bývanie. Nechýbajú často ani koberčeky, jemné textílie, prípadne kovové doplnky, ktoré zútulňujú domácnosť.

Minimalizmus všade, kam sa pozriete
Okrem boho štýlu, ktorý by sa mohol nazvať ako synonymum slobody, a industriálneho štýlu, ktorý je skôr ukážkou takého prvého dospelého bývania, nájdeme aj minimalizmus, ktorý je na treťom mieste rebríčka najobľúbenejších štýlov bývania preferovaných mladými ľuďmi.

Meno tohto štýlu bývania hovorí samo za seba. Všetko je v minimalistickom, jednoduchom duchu, bez výrazných línií, zachovaná je základná paleta farieb, príliš sa nevybočuje z radu. Všade musí byť poriadok. Presne to všetko definuje štýl bývania, o ktorom sa dá tiež konštatovať, že je nadčasový.

Ak sa rozhodnete aj pre tento štýl bývania, rozlúčte sa so všetkými nadbytočnými dekoráciami alebo doplnkami. Prím tu hrá naozaj minimálne množstvo zariadení. Radšej sa uprednostňujú dizajnové kúsky pred tými lacnejšími.

Mimochodom, vďaka tomu, že sa tu skutočne šetrí s nejakým zariadením, je tento štýl vhodný do menších domácností. Vďaka využívaniu hlavne svetlých farieb dokáže pekne opticky zväčšiť interiér.

Leave a Comment

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.
More About Me

Newsletter

Top Selling Multipurpose WP Theme

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.

Newsletter

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign