Ako po lete navrátiť vlasom očarujúce vzhľad

0 comment 8 views

Leto síce ešte úplne neskončilo, ale nebude trvať príliš dlho a horúce letné dni budú na konci. Pokiaľ aj vaše vlasy dostali počas tohtoročného leta poriadne zabrať, máme pre vás pár tipov, ako im môžete opäť navrátiť život i očarujúci vzhľad a ako sa o ne starať v priebehu celého roka.

Nebojte sa výraznejšie zmeny
Dopriali ste počas leta svoje hrivo intenzívnu starostlivosť, ale vonkajšie faktory, ako slaná voda, chlór či slnečné žiarenie, s ňou urobili svoje? Nebojte, nič nie je stratené.

Po lete bývajú vlasy spravidla vyšúchané, suché as rozstrapkanými končekmi. Práve začiatok jesene je preto ideálne obdobie, kedy môžete svojim vlasom dopriať poriadnu zmenu. Razantnejší zostrih a nová farba navráti vlasom očarujúce vzhľad a intenzívna výživa od profesionálneho kaderníka im pomôže opäť získať potrebné živiny.

Starajte sa o vlasy po celý rok
O vlasy sa však treba starať po celý rok. Nielen počas leta či po jeho skončení. Vhodné je poradiť sa so svojim kaderníkom, akú by vám odporučil vlasovú kozmetiku podľa typu vašich vlasov. Následne do starostlivosti o vlasy zaraďte celý rad od danej kozmetickej značky a zbytočne produkty nekombinujte. Len tak sa môžu totiž o vlasy starať skutočne efektívne. Do starostlivosti nezabúdajte zaradiť ani napríklad vlasové oleje či masky na vlasy, ktoré vlasy intenzívne vyživujú a hydratujú.

Krásne vlasy začínajú pri spokojnej pokožke hlavy. A práve tá pritom býva veľmi často zaťažovaná najrôznejšími prípravkami na styling vlasov. Pre jej očistu a maximálny komfort preto používajte aspoň raz do týždňa peeling na vlasy, ktorý pokožku nádherne vyčistí a prekrví.

Nepodceňujte správne umývanie vlasov
Čo sa týka umývania vlasov, zbytočne to s ním nepreháňajte. Na umývanie vlasov používajte príjemne vlažnú vodu a všetky nanesené prípravky vždy dôkladne opláchnite. Horúca voda by mohla pokožku hlavy zbytočne podráždiť, a studená by ich naopak nemusela dostatočne umyť.

Pozor na tepelnú úpravu vlasov
Značne poškodiť môže naše vlasy v priebehu celého roka aj ich tepelná úprava. Žehličky, kulmy či fény môžu naše vlasy zbytočne vysúšať. Používanie sprejov na ochranu vlasov pred teplom by preto malo byť úplnou samozrejmosťou. Zaobstarať si tiež môžete keratínovú či parnú žehličku na vlasy, ktorá neničí vlasové vlákna či fén s ionizátorom.

Leave a Comment

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.
More About Me

Newsletter

Top Selling Multipurpose WP Theme

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.

Newsletter

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign