Ako si vybaviť malý byt či garsónku: Tipy na chladničku, práčku a ďalšie spotrebiče, ktoré ušetria miesto

0 comment 6 views

Hovorí sa, že čo je malé, to je pekné, ale v prípade bytu ako pre bábiky to neplatí. Zvlášť, keď je členov rodiny viac. Veľa miesta zaberajú rôzne spotrebiče, bez ktorých sa dnes ťažko zaobídete. Iste, prať bielizeň by sa dalo v ruke a variť si môžete na plynovom variči, ale k tomuto extrému by sa uchýlil len málokto. Chce to len vziať rozum do hrsti a prejsť ponuky výrobcov domácich spotrebičov. Poradíme, aké vybrať, aby vám urobili dobrú službu, a pritom sa zmestili, kam potrebujete.

Vstavané spotrebiče
Týkajú sa najmä kuchýň, kde dokážu ušetriť veľa cenných centimetrov. Navyše kuchynská linka je potom vďaka vstavaným spotrebičom viac kompaktná a výsledok pôsobí jednotne a usporiadane. Vstavané spotrebiče sa schovajú priamo do korpusu kuchynskej linky a miesto nad nimi potom môžete využiť napríklad pre skrinky, police alebo napríklad pracovnú dosku.

K dostaniu je celý rad modelov, ktoré sa líšia nielen rozmermi, ale aj použitými technológiami a ponukou funkcií. Pokiaľ máte naozaj malý byt, môžete zvoliť spotrebiče nielen vstavané, ale rovno aj zúžené. Tie majú namiesto klasických 60 cm na šírku iba 45 cm. Vyberať môžete nielen chladničky, umývačky a mikrovlnky, ale napríklad aj práčky a sušičky alebo napríklad vinotéky.

Malé ale šikovné
Nie vždy sa vstavané spotrebiče hodia a niekedy je potrebné voliť voľne stojace modely. Potom siahnite po tých s menšími rozmermi. Veľa miesta ušetríte v kuchyni napríklad vďaka malej chladničke. Elegantne vyzerá napríklad chladnička so štýlovým nerezovým designom, ktorá sa hodí prakticky do každého interiéru. Malé modely ponúkajú spravidla dve police a jednu priehradku ako mrazničku. Celkový úžitkový objem býva okolo 109 litrov, takže potraviny pre jednu až dve osoby do nej bez problémov uskladníte. Navyše vďaka tomu, že je chladnička nízka, môžete využiť aj priestor nad ňou.

Menšie rozmery mávajú aj umývačky a práčky. Umývačka na desať súprav riadu sa dá zohnať v šírke 45 centimetrov, práčka s hĺbkou 38 centimetrov, sušička s hĺbkou 46,5 centimetrov. Pokiaľ ide o práčku, voľte úzky model s predným otváraním. Tá zaberie najmenej miesta zo všetkých práčok, čo na trhu nájdete.

Ak vám malý priestor vášho bytu nedovoľuje zaobstarať sa všetky spotrebiče, ktoré by ste si priali mať, nezúfajte. Nemusíte nutne voliť medzi dvoma spotrebičmi, ak si zaobstaráte takzvané kombinované varianty. Tie v sebe ukrývajú 2 v 1. Oceníte napríklad rúru a mikrovlnku v jednom, alebo multifunkčnú rúru, ktorá kombinuje klasickú rúru s parným variantom pre zdravé pečenie. Samostatnou kapitolou sú potom práčky kombinované so sušičkami. Tie sa do malého bytu rozhodne oplatia, pretože možnosť usušiť bielizeň aj inak ako na sušiaku, ktorý zaberie ďalšie miesto, je na nezaplatenie.

Leave a Comment

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.
More About Me

Newsletter

Top Selling Multipurpose WP Theme

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.

Newsletter

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign