Aký typ rukávu a šírku ramienok zvoliť podľa tvaru vašej postavy?

0 comment 6 views

Dámy, neviete aký rukáv zvoliť podľa typu vašej postavy? Pripravili sme si pre vás pár tipov, aké strihy a dĺžky najviac pristanú vášmu typu postavy.

Krátky alebo dlhý rukáv? Bez ramienok, špagetové ramienka alebo širšie ramienka? Ku každej postave sa hodí iná veľkosť ramienok a výstrihy. Vyberajte podľa veľkosti vášho hrudníka.

Krátky rukáv pre postavu v tvare jablka
Pre postavu v tvare jablka sú typické široké ramená, väčší hrudník a štíhlejšie ruky. Pokiaľ navyše máte skôr štíhlejšie paže, zvoliť môžete kratší rukáv. Naopak k širším pažiam sa viac hodí rukávy až k lakťom.

Ozdobné rukávy pre postavu v tvare jablka
Typické pre postavu v tvare hrušky sú užšie, zaguľatené ramená, ktoré sú užšie ako boky. Pre tento typ postavy odporúčame sústrediť pozornosť na hornú časť tela, a tú spodnú naopak opticky zmenšiť. Ideálne teda dajte prednosť topom, ktoré k hornej časti tela upútavajú pozornosť. Vhodné sú ramenné vypchávky, širšie ozdobné rukávy či netopierie rukávy.

Špagetové ramienka pre postavu v tvare X
Za ideál ženskej krásy sa považuje postava v tvare presýpacích hodín. Krásu svojho tela môžete navyše podčiarknuť aj vhodnými strihmi tričiek a topov. Obzvlášť pristanú vám okrúhle a oválne výstrihy s vypasovanými rukávmi. Rovnako tak vám budú lichotiť aj balónové rukávy, ramenné vypchávky či ozdobné rukávy. Dovoliť si bez obáv ale môžete aj veľmi tenké špagetové ramienka.

Leave a Comment

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.
More About Me

Newsletter

Top Selling Multipurpose WP Theme

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.

Newsletter

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign