Najšpinavšie miesto v dome vás prekvapí. Nie je to drez ani záchod, nájdete ho v spálni

0 comment 6 views

Nie, nie je to v kuchyni ani v kúpeľni! Prezradíme vám miesto v byte, ktoré je u mnohých obvykle najšpinavšie a je miestom výskytu najviac baktérií.

Vysávanie, upratovanie, vytieranie: Aby sme sa mohli cítiť pohodlne a odpočívať vo svojom vlastnom byte alebo dome, je okolo pravidelne veľa vecí a práce. Niet divu, že nám občas prekĺzne medzi prstami niekoľko miest, ktoré naozaj nutne potrebujú vyčistiť – ako je miesto, ktoré je v mnohých bytoch často považované za najšpinavšie: V spálni pod posteľou!

Upratovanie sa tu vykonáva len zriedka
Buďte úprimní, pamätáte si, kedy ste naposledy utierali alebo vysávali prach a nečistoty pod posteľou? Ako pre mnohých z nás to už určite je nejaká tá chvíľa. Ostatne v závislosti od modelu postele je celkom zdĺhavé vyberať šuplíky postele, vyťahovať krabice a podobne spod postele alebo presúvať matrac. Preto sa tejto oblasti pri upratovaní spálne často vyhýbame – bohužiaľ to nie je z dlhodobého hľadiska dobrý nápad.

Priestor pod posteľou by mal byť vyčistený
Aj keď je upratovanie pod posteľou zdĺhavé a stresujúce, mali by ste si nájsť čas na dôkladné vyčistenie tohto miesta. Nehromadí sa tam totiž len prach a nečistoty, ale často sa pod posteľou môžu nachádzať aj odumreté kožné bunky, vlasy, rozložené vlákna, mŕtvy hmyz alebo dokonca spóry plesní. To je nielen nechutné, ale časom to môže ovplyvniť aj kvalitu spánku av najhoršom prípade aj celkový zdravotný stav, napríklad v podobe alergií. Aby ste tomu zabránili, je najlepšie raz týždenne pod posteľou krátko povysávať a vytrieť. Najšpinavšiu časť vášho domova dostanete pod kontrolu v priebehu okamihu.

Leave a Comment

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.
More About Me

Newsletter

Top Selling Multipurpose WP Theme

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.

Newsletter

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign