Prečo sa počas leta oplatí staviť na ľanové oblečenie

0 comment 6 views

Horúce letné dni sú tu, a pokiaľ aj vy hľadáte oblečenie, v ktorom sa budete cítiť skutočne príjemne, stavte prevažne na ľanové kúsky. Prečo práve tie sú na leto tými najvhodnejšími?

Ľan: Priedušný materiál odolávajúci potu
Ľan je 100% prírodný materiál, ktorý je veľmi príjemný. Jeho najoceňovanejšou vlastnosťou, pre ktorú je tak obľúbený, je jeho priedušnosť. Ľan tiež veľmi rýchlo absorbuje vlhkosť, a zároveň veľmi rýchlo schne. Nie nadarmo sa hovorí, že ľan v lete chladí av zime hreje.

Ľanové oblečenie skvele odoláva ľudskému potu, vďaka čomu na ňom nedochádza k vzniku nevzhľadných máp a chráni ľudskú pokožku pred UV žiarením.

Oproti bavlnenému oblečeniu má to ľanové tú výhodu, že čím je staršia, tým je mäkšia a príjemnejšia na dotyk. Je totiž vysoko odolné voči mechanickému poškodeniu, a tak bude aj za niekoľko rokov vyzerať ako nový.

Materiál vhodný pre všetkých alergikov
Ľan patrí medzi hypoalergénne látky, je antiseptický a má vysokú odolnosť proti plesniam a hubám. Je preto vhodný pre osoby trpiace astmou, alergiami, atopickým ekzémom či lupienkou.

Vysoká krčivosť
Avšak aj ľan má svoje nedostatky. Je totiž vysoko krčivý. Zároveň mu však táto vlastnosť dodáva pomyselnú jedinečnosť. Nie je totiž žiadnym módnym faux pas, pokiaľ nemáte ľanové oblečenie perfektne vyžehlené. Naopak takýto model pôsobí oveľa viac autenticky a jedinečne.

Leave a Comment

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.
More About Me

Newsletter

Top Selling Multipurpose WP Theme

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.

Newsletter

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign