Možno vás to ani nenapadne, ale sú veci, ktorých by ste sa mali zbaviť alebo ich aspoň upratať.
Zimné oblečenie
Máte oblečenie, ktoré celú zimu len ležalo v skrini a ktoré ste na sebe nikdy nemali? Potom to s najväčšou pravdepodobnosťou neurobíte ani budúcu zimu. Preto stojí za to zbaviť sa všetkých takých vecí v skrini, aby ste uvoľnili miesto na pekné letné oblečenie. Mimochodom, oblečenie s hodvábom, perím alebo kožou je obzvlášť náchylné na mole. Pokiaľ ich teda nechcete likvidovať, skladujte ich dobre zabalené na suchom mieste.
Čistiace handry
Pravidelné čistenie zhromažďuje v čistiacich hubkách a handrách nespočetné množstvo baktérií. Upratovacie náčinie sa odporúča vymeniť aspoň raz za mesiac alebo dôkladne vyprať na 90 stupňov v práčke. Najneskôr začiatkom leta je ale čas všetky staré handry kompletne vymeniť.
Popraskaná zemina
Vonku sa otepľuje a my sa tešíme, až si na balkón alebo záhon vysadíme nové rastliny. Ako praktické, že zostala stará zemina z minulého roka. Ale pozor: Môže sa stať, že pôda cez zimu nazbierala vlhkosť av dôsledku toho sa vytvorila pleseň. Škodí to nielen nášmu zdraviu, ale aj rastlinám. Pre istotu vyhoďte starú zeminu a kúpte si v záhradnom centre nové balenie.
Drevo
Pokiaľ vlastníte krb, pravdepodobne máte v pivnici alebo v obývacej izbe uskladnené ešte nejaké drevo. To je praktické v zime, pretože ho máte vždy po ruke, akonáhle si budete chcieť zakúriť. V lete sa však odporúča opatrnosť. Pretože drevo je ideálnou živnou pôdou pre všetku háveď, ako sú chrobáky, pavúky a hlodavce. Bohužiaľ nezostanú iba v obývačke, takže drevo buď zlikvidujte, alebo cez leto uskladnite vonku.
Plastové hračky
Než sa vaše deti zase budú hrať s formičkami alebo inými plastovými hračkami vonku, hračky dôkladne skontrolujte. Najmä ak boli veci cez zimu vonku, môže sa stať, že plast praskol. To môže znamenať mnoho nebezpečných ostrých hrán, o ktoré sa deti môžu zraniť. Rozbité hračky je najlepšie ihneď zlikvidovať.
Opaľovací krém s prešlou expiráciou
Ochrana pred slnkom by mala robiť predovšetkým jednu vec: chrániť našu pokožku pred UV žiarením. Opaľovacie krémy však časom strácajú účinnosť, preto je vhodné staršie krémy vyradiť. Bežne má opaľovací krém životnosť okolo troch rokov. Pred opätovným opaľovaním skontrolujte dátum spotreby, aby ste sa uistili, že ochrana stále existuje.