Štúdia odhalila jednu chybu, ktorú by ste nikdy nemali robiť potom, čo spláchnete záchod

0 comment 7 views

Každý musí občas použiť verejné WC. Ale pozor, podľa štúdie by ste nemali po spláchnutí urobiť jednu jedinú chybu. Neuhádnete akú! Môže ohroziť dokonca aj vaše zdravie.

Doma sme zodpovední za hygienu a čistotu toalety. Pravidelné čistenie zaisťuje, že toaleta je čistá a dobre vonia, a zároveň je dezinfikovaná. Pri používaní verejnej toalety je to trochu inak. Väčšinou nejde o najčistejší priestor široko ďaleko a tým pádom ani o najvhodnejší pre naše zdravie. Pokiaľ ste vonku a potrebujete použiť verejnú toaletu, je dobré nerobiť chybu, ktorej sa dopúšťame po spláchnutí.

Štúdia Vysokej školy inžinierstva a informatiky na Florida Atlantic University zistila, že po procese splachovania sa veľké množstvo aerosólov obsahujúcich mikróby víri vzduchom. Vďaka tomu sú verejné toalety miestom, kde je možné rýchlejšie prenášať choroby vzduchom.

Zlé vetranie všetko zhoršuje
Zvlášť pokiaľ nie sú dostatočne vetrané. Po spláchnutí poletí vzduchom nespočetné množstvo kvapôčok, takže by ste mali okamžite po spláchnutí opustiť kabínku a obliecť sa už vopred.

Mimochodom: Zatvorenie veka od záchodu tu tiež príliš nezmení. Šírenie choroboplodných zárodkov je trochu znížené, ale malé kvapôčky sú také malé, že môžu prejsť všetkými dierkami. Vedci z univerzity zistili, že keď bolo veko zatvorené, bolo vo vzduchu menej kvapôčok, ale množstvo nebolo nijako podstatne menšie.

Leave a Comment

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.
More About Me

Newsletter

Top Selling Multipurpose WP Theme

About Me

Jane Taylor

Jane Taylor

Passionate interior designer who love sharing knowledge and memories.

Newsletter

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed byu00a0PenciDesign